CACIB Show 21.8.- Middle East European Winner 22.8. – ÖKV Centennial Winner WELS 2009

Na tento třídenní výstavní maraton jsme se vydali již ve středu, abychom nabrali před vystavováním co nejvíce sil a odpočinuli si po delší cestě. Jelikož je léto v plné síle, nechybělo ani velké vedro. 2 dny jsme trávili na koupališti a večer jsme si dali v hospůdce se zahrádkou na starém náměstí, výborné rakouské nasládlé pivo.Mně teda moc chutná.

21.8. vypukla klasická Mezinárodní výstava. Zapsáno 287O vystavovatelů.

22.8. se konala Středoevropská výstava – bylo zapsáno 2984 vystavovatelů.

23.8. byla slavnostní výstava k 1OO výročí založení ÖKV Rakouska – bylo zapsáno 2894 vystavovatelů.

Pomeranianů, protože tam nebyl žádný německý trpasličí špic, se sešlo v průměru 13.

3 pomeraniani z Čech, 1 z Maďarska, 1 z Chorvatska, zbytek Němci a Rusové.

 

1. den posuzoval pan rozhodčí MUNTEAN Petru z Rumunska

Goldy od pana rozhodčího získala Res. CACIB

BOB získala fena typu perské kočičky TOKIE TEODORA, majitelky z Ruska, z chovatelské stanice z Thajska

2. den posuzoval rozhodčí RINGER Adolf z Rakouska.

Goldy získala CACIB a BOB, ale vlastně jej nedostala, protože byl vinou zapisovatelky a vedoucí kruhu napsán jinému pejskovi. Posudky byly vydávány až po ukončení posuzování po 13 hod. Omylu si všimli vystavovatelé z Německa, včetně paní Möckel, paní Bettiny Nolte, handlera Olafa N. a přišli nám to říci. Při zadání titulu BOB jsem měla takovou radost, že jsem si nevšimla, že byl titul na tabuli zapsán jinému psu. Majitelka pejska, které titul nepatřil, šla se mnou hledat pana rozhodčího i s jejím manželem, který měl celý akt natočen na videu, kde mi  jediné podává ruku a nikomu jinému (viz foto). Pana rozhodčího jsme našli v restauraci. Paní Möckle vysvětlovala panu rozhodčímu, co se stalo. Pan rozhodčí jí s  důrazným tónem něco vysvětloval, (bohužel, neumím německy) ještě ke všemu právě dojídal. Paní Möckl nám pak řekla (to zas pochopil můj manžel), že jí rozhodčí řekl, že je to tak, jak je to napsané na tabuli. Tak jsem smutně zpětně pogratulovala milé paní chovatelce k titulu BOB a šla jsem se slzami v očích do karavanu, kde jsem si musela dát 3 frťánky slivovičky, abych se z té nespravedlnosti vzpamatovala. Pak jsem si řekla, CACIB je vlastně důležitější, jenom jsem se prostě neprošla po krásně modrém koberci v aréně vítězů na Středoevropské výstavě. Pane Adolfe, na Vaše jméno skutečně nikdy nezapomenu !

3. den posuzoval mladý, vysoký, velmi štíhlý ( dodávám, že byl majitelem krásného grejhunda.- typově se k sobě velmi hodili), elegantní a spravedlivý rozhodčí BLÜMEL Robert z Rakouska. Měl oko a znal standardy-prostě tomu rozuměl.

GOLDY získala Res. CACIB

TOKIE TEODORA CACIB

FONS TAKE A WALK BOB - bylo to konečně spravedlivé rozhodnutí rozhodčího, protože tento pes z Thajska, opět majitelky z Ruska byl skutečně nádherný !

Zapomněla jsem na překvapivě malý počet německých špiců, vlastně téměř žádný, protože chodili do kruhu po 1. Byl přihlášen 1 velký černý (ale krásný),1 střední černý špic (také krásný), 1 černý malý špic (typický představitel plemene NŠ), 2 malí špicové nové barvy (oba přerostlí pomeraniani) a další 3 z Ruska nedorazili. Němečtí špicové odcházeli s nejvyššími tituly !

Nejvíce bylo 5 vlčích špiců.

A tak zase skončila jedna poměrně dost VELKÁ výstava, sečteno podtrženo s 8748 přihlášenými psy z 38 států. Nejvíce bylo samozřejmě domácích Rakušanů, dále Němců, Italů, Rusů, Čechů, ale přiletěli i vystavovatelé z USA.
Uf, byla to ale opravdu šichta !

pro zvětšení klikněte

Nově vybudovaná výstavní hala Nástup do boje Posuzování Goldy
Goldy a Char´s o CACA Získala jsem CACIB 22.8. jsem obdržela BOB, ale vinou ved.kruhu
a zapisovatelky jsem o něj přišla
21.8. o BOB, vyhrála Tokie Teodora vlevo Fons Take a Walk a nový pes
pí. Nolte CR POINT TAKEN
Příprava na vstup do kruhu Goldy
a Urio Lví domov
Tokie Teodora Konkurentka z Ruska, vlastně z Thajska -
Tokie Teodora, typický německý trpasličí špic
Goldy a Teodora o CACIB
Vítězové dne 23.8.
CACIB Tokie Teodora a BOB Fons Take a Walk
Co jsme obdrželi Nejsou pěkní oba dva -
handler a Fons Take a Walk ?