WORLD DOG SHOW BRATISLAVA  8.10.2009
  rozhodčí  Paunovič Dušan, SRB a třídu mladých posuzoval rozhodčí Deschuymere Norman, B 

Za krásného letního dne začala  jedna z největších prestižních kynologických výstav ve střední Evropě-Světová výstava psů v Bratislavě.
Tento den se posuzovala 1., 4. a 5.skupina plemen uznaných  FCI. I přes hospodářskou krizi se přihlásilo přes 21 052  psů  339 plemen uznaných FCI ze 60 zemí a byli nominováni rozhodčí z 38 zemí. Což je opravdu úctyhodný počet vystavovaných psů.
 Bylo přihlášeno  141 trpasličích špiců, z toho drtivá většina pomeranianů.Pro velký počet  vystavovaných zvířat se třída mladých (21 psů a 25 fen) posuzovala ve vedlejším kruhu. 
 
 Výsledky  umístění pomeranianů v jednotlivých třídách  najdete  na :
http://www.skj.sk/wds_09/php_vysledky_plemena/zobraz_vysledky.php?plemenovyber=097a

Výsledky z umístění  německých malých špiců  najdete na :
http://www.skj.sk/wds_09/php_vysledky_plemena/zobraz_vysledky.php?plemenovyber=0974

a velké množství další  fotodokumentace   na stránkách chovatelské stanice z Olinčiny říše  http://www.z-olinciny-rise.estranky.cz/ a   od chovatelky pomeranianů, slečny Šárky Novákové  http://sarisek.rajce.idnes.cz/World_Dog_Show_Bratislava/

Na výstavě se to hemžilo  převážně ruskými vystavovateli, kteří měli skutečně nádherné chovné exempláře. Nad jejich krásou a úpravou  se tajil dech.
Přiletěla i vice-presidentka  POMERANIAN CLUB OF CANADA paní  Christine D. Heartz, s krásným  mladým pejskem CHRISCENDO CARD SHARK, který získal zaslouženě CAJC a  v závěru bojoval o BOB.
 
Světového vítěze , BOB a BIG 2, získal  za velkého potlesku  přihlížejících,  mnohonásobný, výstižnější je spíše  multišampion a pro většinu chovatelů pomeranianů ideál,
pes - STARLIGHT´S MY SWEET DREAM z Thajska.

Světovou vítězkou se stala  fena  -   SOFFIES QUEEN BEE
Světovým vítězem mladých se stal pes -  CHRISCENDO CARD SHARK
Světovou vítězkou mladých se stala fena - DAN-STAR KOM TUTTY FRUTTY
 
Světovým  vítězem veterán  se stal pes - CH ABSOLUTES ALL RILED UP
Světovou vítězkou veterán se stala fena - ICH HALINKA DOBRÝ PŘÍTEL

 
Gratulujeme !
I  very much congratulations for such excellent results at the exhibition !
 
Jan Shar´s Come Fly With My naše sladká  „GOLDY“  i přes to, že každým dnem očekáváme hárání a tak trochu odhodila podsadu, nás nezklamala a z 10 fen v otevřené třídě, získala Excelent 4 !  Moc nás to potěšilo a potvrdilo, že je pro nás tou nejkrásnější !
 
Co mohu dodat.  V  kruhu č. 29 bylo nejen velmi horko, ale   vládla tam naprosto  příjemná, přátelská atmosféra. Každé konečné  rozhodnutí  charizmatického a hlavně spravedlivého  a nestranného pana rozhodčího  jsme  potvrdili včetně diváků, silným potleskem do taktu chodících krásných  ostříhanců. Byla to pro nás pro všechny nezapomenutelná podívaná. Potvrdilo to naše rčení, že když pomeranian vypadá tak, jak vypadat má, patří k těm nejkrásnějším  společenským plemenům na světě. Potvrdila to nejenom Evropská výstava v Budapešti, kde pomeraniani obsadili ty nejvyšší stupínky v odpoledních soutěžích, ale potvrdila to i největší Světová výstava v Bratislavě, kde se v odpoledních soutěžích pomeraniani dostali vždy do užšího výběru.V párech obsadili 3 místo a ve skupině BIG 2.  Najdete  v obraze na této adrese
http://www.worlddogshow2009.com/index.php?id=626

Co víc mohu říci. Slovenská Světová výstava byla jako vždy  organizačně perfektně zvládnutá, včetně parkování a dopravy.  Kruhy byly prostorné  a celá výstava na mě působila příjemným dojmem. Malé nedostatky, které se jistě vloudily byly zanedbatelné a nijak jsme je nepocítili.
 Jenom dvě věci nás nejenom zamrzeli, ale i překvapili. V aréně, kde se konaly odpolední soutěže,  jsme seděli  samozřejmě  na tribuně a proti nám vysely ze stropu vlajky (myslím, že jich bylo kolem 50). Opět jsme tam nenašli českou vlajku. A ta druhá věc,  v den příjezdu nám málem vykradli karavan.Zloději nám zničili rám u okénka. Asi jsme se vrátili včas a  zloděje jsme v nejlepším vyrušili.  Myslím si, že Světová výstava byla pro zloděje typu-vykrádače aut,  určitě velkou pastvou.Povzdechla jsem si a řekla. Zlaté Rakousko, tam  co necháte, nebo zapomenete  venku,  zas najdete  druhý den na stejném místě.
Ale teď už jen k tomu příjemnému a  to jen v obraze, protože to vám řekne  víc, než psané slovo.

 

Pro zvětšení klikněte na foto

Goldynka jede na výstavu Bratislavský hrad po velké rekonstrukci
paní Christine Heartz z Kanady Psi mezitřída Psi třída otevřená Ještě jednou psi - tř.otevř.
Tř.šampionů Vyřazování - tř. šampionů Ti nejlepší ze šampionů CACIB a res. CACIB
Veteráni psi Feny třída otevřená Vyřazování Goldy Excellent 4
Feny třída šampionů Nejlepší 4 feny tř. šampionů CACIB feny
Christine a její krásný odchov o BOB o BOB Nejkrásnější dorost BOB získal můj idol

A nyní se pokochejte krásou pomeranianů.

ODPOLEDNÍ SOUTĚŽE

posudek Goldy