Mezinárodní výstava psů  POZNAŇ, konaná dne 10. a 11.11 2007.

Cesta do Poznaně byla skutečně očistec, neboť se vesměs jede po cestách typu  našich okresních silnic a kde jsou ještě ke všemu dost špatně označené objížďky, z důvodu rekonstrukce silnic. Město Poznaň má v rekonstrukci příjezdovou dvouproudou silnici, takže 2O km jsme jeli 2 hod. v naprosté zácpě. Jelikož jsme na to byli připraveni, jeli jsme raději  o den dříve.
To samé a ještě něco úsměvného navíc může potvrdit paní Solovinská, která se zúčatnila výstavy se svým mladým trpasličím pejskem Athosem YMEI  ARAMGAD (viz
foto), který získal  ve třídě mladých výb. 2 , což je krásný úspěch, neboť  výb. 1 a nakonec i titul získal nejenom v kompaktní kostře krásný, ale i přepychově střihově upravený oranžovo-krémový Pomeranian, importovaný z Thajska,  CHS Tokia TIME WILL TELL (viz foto). Tento pejsek se zúčastnil i Mezinárodní výstavy v Nitře, kde získal  BOB. Je zajímavé, že se takto celkově ostříhaný pejsek líbil paní posuzovatelce Ubrové a mě  tato posuzovatelka vyčetla  již podruhé, nejdříve v Praze na MVP 2005 při posuzování Quima Lví domov a potom na podzimní výstavě v Brně 2006 minimální střihovou úpravu tlapek, oušek a ocásku. Prostě jsme asi nebyli  v Čechách,  protože by byla  jinak příjemná a sympatická mezinárodní paní rozhodčí poučena, jak se  má u nás v Čechách posuzovat. Jsem ráda, že to tak krásnému, kompaktnímu a úhlednému Pomeranianovi, který se ještě k tomu pohádkově předvádí,  zadala. Zasloužil si to v plné míře!
A nyní zpět do Polska.
Ovšem co musíme pochválit a to výborně položené  parkoviště pro noční  parkování i s čistými  záchodky a el. přípojkou pro karavany, takže nám v noci bylo teploučko.Z parkoviště bylo téměř vidět na hlavní vchod výstaviště.
Výstavní haly jsou krásné, ale se studeným odchovem, což nepřidalo na příjemném prožitku jinak perfektně organizačně zvládnuté výstavy i s časovými rozpisy, které do puntíku vycházely.
SNOOP Dog získal CWC. CACIBa  získal sebevědomý, krásně střihově upravený a celkově vůbec krásný  Pomeranian   NA BIS KONTRAPUNKT CH. PL (viz
foto). Res. CACIB získal pomeranian CH. RU - HOBBY MARYDEN FREDDY GRANT (viz foto)
 
Chovatelka z CHS  Fantazja  Spitz, dovezla z Thajska dalšího krásného výstavního oranžového konkurenta, Pomeraniana  z CHS Powerpom (viz
foto), kterého nevystavovala, ale vzala ho na tzv. otrkávání do ruchu výstaviště. Působil dojmem, „mám to na háku“, tak jak je to u  pomeranianů, kteří se rádi předvádí,  zvykem.
Přikládám několik fotek  přímo z výstavy a to rozpis vystavovaných psů na tabuli u kruhu bez komentáře, úhledný  výstavní kruh a několik fotek pro pohledové pokochání.
A celkový dojem? Až na tu nepříjemnou zimu v halách, velmi pěkný.
 

Pro zvětšení kliknětePro zvětšení kliknětePro zvětšení klikněte

Pro zvětšení klikněte