Dne 22. a 23.5.2010 se konaly 2 MVP Komárom CACIB v Maďarsku, spojené s Klubovou výstavou špiců

Maďarské město Komárom, leží na druhém břehu Dunaje asi 2,7 km od slovenského  města Komárna. 
Malá historie.
Pevnost Monostor, nazývaná také dunajský Gibraltar je největší novodobá pevnost ve střední Evropě. Měla za úkol zajistit bezpečnost lodní přepravy na Dunaji a ochranu cesty z města Budapešť do Vídně . Pevnost  Monostor leží na břehu řeky Dunaj ve městě Komárom.
A právě zde se konaly dvě mezinárodní výstavy psů  a to  dne 22.5. a 23.5.,
včetně maďarské  klubové výstavy špiců
, kterou posuzovala pozvaná rozhodčí  z Německa.   My jsme se špatně informovali a nebyli jsme přihlášeni. Klubové výstavy se zúčastnili malí špicové majitelů MVDr. Vlčkových a zabodovali na plné čáře jak na obou mezinárodních  výstavách, tak na klubové výstavě a získali tak pro oba psy  Barnyho a Coddyho (za dva dny) Maďarské šampiony. Jsou opravdu krásní a pro oko velmi líbiví  a  jiný malý špic standardního typu,  neměl šanci.  Gratulujeme.
 Dne 22.5. posuzoval maďarský rozhodčí pan Csépai Ištván. Bylo přihlášeno 12 trpasličích špiců a to převážně pomeranianů po importech z USA,Thajska a jejich odchovy. 4 trpaslíci ze Slovenska se nedostavili.
Parker Pom Toy byl přihlášen po oba dny do třídy BABY a dostal se do odpoledních soutěží, kde jako  správné psí miminko zlobil.
Jan Shar´s One Man Show získal  ve třídě šampionů  V1, CAC a Res. CACIB.  O  CACIB se utkal s překrásným  psem  v mezitřídě, odchovem chovatelky z Ruska paní  Ludmily Komjakovové z chovatelské stanice Dan-Star-Kom, psem Triumfatorem, synem po božském psu Ja-Shar´s Trump Card  (viz foto dole). Tento pes neměl konkurenci a nemohu pochopit, že 23.5.  Chicky tohoto pejska porazil  a získal CACIB. Triumfátor  získal 22.5. BOBa a 23. 5. získal BOBa pes, sice s perfektní kostrou  a chůzí, ale ne příliš líbivou, typickou hlavou. Je to import z Thajska, z chovatelské stanice Fon´s. Ale rozhodnutí rozhodčích je někdy  opravdu nevyzpytatelné a nikdy nevíme, co rozhoduje při výběru vítěze.
Dne 23.5. posuzovala rozhodčí paní Ruth Wagner z Lucemburska. Bylo přihlášeno 15 trpasličích špiců, z toho se opět nedostavili 4 trpaslíci ze Slovenska. Soutěžili   opět převážně pomeraniani, kteří se již zúčastnili výstavy 22.5.
 Přijel i pan Černohorský a jeho naprosto vyrovnaný pár v typu a barvě a doslovně  trpaslíků (pro jejich velikost),  naprosto  zabodoval v odpolední soutěži párů  mezi velkou konkurencí a stanuli na 1. místě.
Gratulujeme !

Výstavy se zúčastnil i pan Šlahůnek s krásným psem My LITTLE WONDER DEXTERem a jeho  synem Emirem  z Hradu Pajreku. Pan Šlahůnek moc dobře ví, co jeho pejskům chybí, aby mohli konkurovat upraveným pomeranianům. Zrovna tak se tam objevil  i můj odchov, již šampion, černý  OZZY POM TOY z  Malebného povltaví, který žije v  Rumunsku.  Opravdu krásný pejsek, ale naprosto střihem nezasažený, takže měl v límci snad až 30 cm dlouhou srst, která mu splývala na zem jako jorkšírovi. Neměl zastřiženy ani tlapky a ani ouška. Škoda. V konkurenci  šampionů ostříhanců, neměl šanci.
Jinak všechna zvířata od  chovatelky paní Komjakovové byla skutečně na té nejvyšší  chovatelské úrovni. Vždyť tato chovatelka sklízí úspěchy na všech  výstavách  nejvyšších úrovní ( Evropské, Světové) ta nejvyšší ocenění. Když jsem zahlédla její jméno v seznamu vystavovatelů, polilo mě velké horko a na chvilku jsem se zpotila.  Ale podívaná na její krásné a  krásně upravené psy byl opravdu zážitek.
Celkový dojem, děkujeme přátelům Vlčkovým za velmi dobrý typ. Bylo nám tam s nimi a našimi čtyřnohými přáteli  opravdu krásně. Ukončení velmi pro nás úspěšné  výstavy jsme oslavili dobrou kávičkou a  medovníkem made in original.
A nyní jen obrazem.

Mezinárodní výstava    22.5.  2010
Rozhodčí  Csépai Ištván


Tak to jsou ti, co reprezentovali Česko

Fon´s Flying to Dan-Star-Kom Fon´s Flying a Dan-Star-Kom Zarina Zlata
nádherný Dan-Star-Kom Triumfator otec Jan Shar Trump Card
nástup šampionů - Chicky, Jan Shar´s Top Secret a Ozzy Pom Toy Ch. Ozzy Pom Toy
o CACIBa - Triumfator a Chicky Triumfator a Fon´s Flying o BOBa
Nádherní pomeraniani paní Komjakovové Únava padla i na mého managera


Nádherná hlava Triumfatora

Mezinárodní výstava 23.5. 2010
Rozhodčí Ruth Wagner

Paní, která z CHICKYHO tála a taky z Parkera.jpg
Přátelské povídání s chovatelkou z Maďarska Edit Czifra Parker chodil božsky
Fon´s Flying a Cairo Lví domov Triumfator a Emir z Hradu Pejraku
Emír z Hradu Pejraku a Triumfator Dan-Star-Kom Triumfator v plné své kráse
Nástup šampionů Rozhodující chůze o CACIBa.
Máme nepochopitelně CACIBa Bibione Lví domov
Pinecrest LITTLE Miss Sunshine a Bibione o CACIB o BOB - Fon´s Flying, Chicky a Pinecrest
BOB FON´ S Flying 1. místo pár Cairo a Bibione LVÍ DOMOV