XXXV  Národní výstava psů  Jelenia Góra Polsko , dne 16.5. rozhodčí Mariola Semik (PL)

Rozjeli jsme se podívat  na výstavu kousek za hranice a  to do  polské  Jelení hory. Jelikož máme půjčeného psa na krytí, dělala jsem Chickymu  handlera. Chtěli bychom mu  zkusit dodělat polského  a maďarského šampiona. Má načato na oba šampiony.
 Ten den bylo velké chladno a to ještě bylo znásobeno místem konání. Jelení hora leží 24 km od krkonošských hor. Prostě byla tzv. kosa. Přijeli jsme zmrzlí, ale šťastní.
Bylo přihlášeno 6 trpasličích špiců, „opravdu  rozmanitého“  typu. Spíše jak jsem někdy již psala, každý pes, jiná ves. Tak, jak to může být jen u kříženců dvou typů psů i když stejného původu. Z toho pouze 1 pomeranian Chicky a 1 krásná fenka,  buď nahodilý produkt  trpasličího  špice z křížení obou typů a nebo potomek po pomeranianech. Neviděla jsem rodokmen, proto jenom spekuluji. Bohužel, byla pouze učesaná a tím, že nebyla ani trochu střihově upravená (až na zastřižené packy), budila dojmem, že má přestavěnou záď. Její ocas s typickou srstí pro pomeraniany  jí  vytvářel  nepěkný chochol do výšky, takže ocas ve vrcholu byl  vyšší, než vrchol hlavy. Přehršle chlupů v kalhotkách dělal fenku zbytečně dlouhou. Neostříhané uši vypadaly delší než byly a velmi dlouhá srst na prsou vytvářela krk velblouda. Ale já jí viděla tak, jako kdyby byla upravená.  Měla  půvabnou, něžnou hlavu vyloženě typickou pro fenku, ale měla  i takovou povahu. A k tomu všemu  s ní majitelka zbytečně rychle chodila. Fenka jí nestačila v kroku, takže jí často  hopsala. Škoda.
Děkujeme paní rozhodčí Mariole Semik za její krásné ocenění a  výběr v odpolední soutěži.
 
Jan Shar´s One Man Show získal V1, CWC, BOB a  BIG 2
 
Opět malý krůček k dosažení šampiona.
A dál opět jen v obraze.
 
Na poslední fotce  se povšimněte vzorového předvádění psů na stupních vítězů.
 Opravdu  krásný pohled. Většina  z nich byli handleři a je to také  náležitě vidět.

pro zvětšení klikněte

Takto jsme se kryli před deštěm Naše zázemí před zimou Připravený Chicky do ringu
Chicky s konkurencí před posuzováním Krásná ale neupravená fenka A to je stále ona, krásná a neupravená
Fenka Fenka Chicky, máme BOBa
Předvádění o umístění v BIG Kdo to bude z nás Vydrž, umíš to

A máme to.

Prosím povšimněte si předpisového postavení psů - jeden směr Je vidět, že vystavovatelé nejsou žádní amatéři