Internationale Rassehunde – Austellung Graz  konaná dne 6.března

5. 3. jsme se vydali na naší první výstavu v roce 2010. Jeli jsme  do země, kde se nám velmi líbí a kde i když nezískáme ty nejvyšší tituly, protože se  tam většinou sejdeme s nějakým krásným pomeranianem, který se stává  pro nás  ten den velkým konkurentem,   nám to nevadí. Je-li krásný, upravený a ještě pejska vodí  handler, je to nejen krásná podívaná, ale  je to i  právem zasloužené vítězství. Vítěz může být jen jeden.
Posuzovala nás  rozhodčí  paní  Mach Lisbeth ze Švýcarska. Byla to velmi precizní  posuzovatelka, která každého trpaslíka i  přeměřovala. Nepochopila jsem, proč  měřila každého. Mohla změřit trpaslíka jen tehdy, pokud si nebyla jista jeho výškou. Asi  to brala jako „jeden metr pro každého“.Byla přesná, jako  švýcarské hodinky.  Má  ráda typické  upravené ostříhance.
Opět jsme se v Rakousku sešla milá,  malá  česká parta. Většina vystavovaných trpasličích  a malých špiců pocházelo z Čech. Co je pro nás to  nejdůležitější ? Že nás zde  posuzují  nezávislí posuzovatelé. A o to nám především jde. Je to ošklivě řečeno, ale v Česku  jde většinou o tzv. „ksichtovní  posuzování“. V překladu ;  většinou se neposuzují  tak psi,  jako spíš známí vystavovatelé rozhodčích a nebo je  velmi dobře hodnocen   pes, jenž byl  pořízen  od některého z chovatelů, který je zároveň  i  rozhodčí pro dané plemeno. 
Na svojí první výstavu vyjela velmi nadějná, krásná černá dcera SNOOPYHO,  SHEENA of Poms REVOKA. Získala  nejen překrásné ohodnocení, ale získala  i Jugendbester. Paní rozhodčí se moc líbila.
Paní Volšické tímto velmi gratulujeme !
SOFFIE´S SNOOP DOG   získal  V1, CACA  a  Res. CACIB . Splnil tím podmínky pro zadání Rakouský šampion.  Byl poražen krásným pejskem Troublemaker v. Taischan,  chovatelky Thieme  Heidi z Německa. Tento pejsek byl  nejen pečlivě upraven, ale i perfektně předveden handlerem Olafem Nelsonem. Získal zaslouženě BOB a v odpolení soutěži 
V. skupiny, získal 4. místo.
Nadějná výstavní  stár  ELSA STAR Rytířská Tvrz, zahájila svoji první zahraniční  výstavu CACIBem. Gratulujeme!
V odpoledních soutěžích o Nejlepší pár, vybojovali CARGO a  DREAM Rytířská Tvrz  1.místo. Gratulujeme !
1. místo  Bester Jüngster  získal i krásný  mladý malý špic  CODDY Apri Cherry chovatelky paní Vajgeltové a  majitelů  MVDr. Vlčkových. Gratulujeme !
Výborně se umístili i další  malí špicové z českého chovu, ale hodnocení neznám.
 
Náladu nám skazila  jen ta skutečnost, že když jsme chtěli platit u pumpy před Vídní, zjistili jsme, že nám byla  vykradena  peněženka, která ležela pohozená v karavanu. Nic jiného nezmizelo, než eura a české peníze vyšší hodnoty. Menší částky nám zloděj ponechal v peněžence. Ty totiž v bance neberou.  Karavan byl  zlodějem pečlivě odemknut a zamknut.
Schengenská dohoda, na jejímž základě se mezi signatářskými státy zcela odbouraly hraniční  kontroly a otevřela volně hranice, nám udělala sice velkou radost, ale  bohužel,  otevřela se  hranice i pro prachsprosté zloděje, kteří se rozjeli dál do zemí, kde se ještě  donedávna nekradlo. 
A bohužel i Češi  nemají v tomto směru velmi dobré jméno. Je nám to moc líto.
Takže, máme další  velké ponaučení.
A raději  už něco veselejšího a v obraze :

Sheena jede na svou 1. výstavu Aréna pro nejlepší
   
Připravená hala na výstavu Coddy a Barny Apri Cherry
   
Snoppy a Sheena - otec a dcera Budoucí STAR ELSA - získala CACIB
   
Přípravářka s Cargem Cargo a Dream Rytířská tvrz
   
Švýcarská rozhodčí - perfektcionistka Pohled zezadu na perfektní postavení zadních končetin v chůzi
   
Snoopy u důkladného posuzování paní rozhodčí Čekáme na rozhodnutí - o CACIB
   
Vyhrál krásný Troublemaker v. Taischan - CACIB To, čím se chlupí pes, chybí handlerovi
   
Sheena of POMS REVOKA - Jugendbester 1. místo v párech - CHS Rytířská tvrz
   
Nástup vítězů ze třídy mladých o Bester Jüngster Coddy Apri Cherry - 1. místo Bester Jüngster
   
Troublemaker v. Taischan - zasloužený BOB a 4. místo V.gruppe