EVROPSKÁ VÝSTAVA v Budapešti konaná ve dnech 3. - 5.10 2008, rozhodčí pan Dr.Januzs OPARA z PL 

KRÁSA PRO POTĚŠENÍ

Pro zvětšení kliknětePro zvětšení kliknětePro zvětšení kliknětePro zvětšení kliknětePro zvětšení klikněte

Tak jsme se vydali na velkolepou Evropskou  výstavu do Budapešti. Jisté obavy z maďarského jazyka jsem měla již doma. Němčinu umíme, pro domluvení základních věcí a já se učím anglicky teprve rok, takže, snad to nějak zvládneme, po  této stránce. Jeli jsme  již v pátek ráno. Navigace nás navedla perfektně až na místo před výstaviště. Na parkovišti v půl deváté večer se hovořilo převážně rusky. Přes hodinu jsme se museli  domlouvat s ochrankou ze Security, než nás  pustili na parkoviště karavanů. A to  rukama, nohama i nadávkama. Oni prostě nerozumí žádnému jazyku! Slyšíte jen „non nemtudum“ nebo na otázku, kde je hlavní brána „ igen, igen“.Toť vše, co uměli říci. Píšeme to tak, jak jsme to slyšeli, tedy foneticky. Jo a ještě uměli krčit rameny.
Vyspali jsme se v klidu a ráno to začalo nanovo. Všichni z jejich pořadatelů opět říkali stejná slova. Tak jsme si zastavili nahodile cizince, který náhodou již na výstavě v Budapešti byl  a ten  nám řekl, kam máme jít zaregistrovat psy.Ani jeden plánek jsme nenašli ve  vstupní hale. A když tam bylo něco napsáno, tak maďarsky. Prostě jsou to „maďaři“.
V Budapešti od půl šesté najížděly stovky aut do vnitřního parkoviště výstaviště. Ve městě nastal naprostý kolaps!!! Výstava měla začít v 8,3O,  ale plno vystavovatelů viselo  ještě v kolonách v Budapešti po 10 hod. dopolední.  Začátek výstavy se posunul  na 9,3O hod. A ani to nestačilo. I ti, co spali v Hotelu v Budapešti , přijeli s 3 hod. zpožděním na výstavu a ještě jim nastal další  maraton, zaplatit ve frontě výstavní poplatky a najít svojí  halu a kruh. I my byli  s manželem velmi nervózní, než jsme si všechno zajistili. Takže to bude mít ještě dohru v těch případech, kdy přijeli na výstavu vystavovatelé s 3 hod. zpožděním a vlastně , když konečně všechno našli a zaplatili, bylo již po posouzení jejich plemene. Mohli se obrátit a jet domů. Nikde jste neviděli na silnicích dopravní policii, která by řídila dopravu. Myslím si, že tento nápor  naprosto nezvládli. Přihlásilo se na oba dny 10570 psů.!!! To nebylo ani na světovce. Jestliže čekali tak velkou  návštěvnost, mohli se na to  nějakým způsobem připravit. Ale dost již o tom nepěkném, co mnohým  zkazilo náladu.
Na Evropskou výstavu se přihlásilo neuvěřitelných 105 pomeranianů, kteří měli samostatný kruh č.46   ( před námi vystavovali jen pár ruských lajek), v kruhu č. 45 bylo přihlášených 48 malých špiců ( zúčatnil se p.Hložek), 23 středních.špiců (paní Hodálová), 4O vlčích špiců a 1 velký černý špic paní Vitonské, která získala  BOB a jistě asi i více, ale oni Vám to jistě  všichni sdělí na jejích web. stránkách a  určitě  se nejvíce dozvíte  na web. stránkách paní Hodálové 
www.spicove.cz , která vše pečlivě registrovala.
 
PSI (počet)
2 psi - pomeraniani ve třídě Baby  
2 psi - ve třídě  dorost
19 psů - ve třídě  mladých (p.Černohorský se psem Scirocco  Lví domov)
5 psů - ve třídě  mezitřída   (já se psem JAN SHARS ONE MAN SHOW ) - 3.místo
13 psů - v otevřené třídě
19 psů - třída šampionů  - oj to byla krása !!! Jeden hezčí než druhý   (Vaníčková s Cargem a já se se Snoopym)  - získali  jsme  KITÜNÖ  EXCELLENT bez pořadí. Myslím si, že  v tak velké konkurenci krásy, je to  pro nás velké ocenění
!!!

FENY (počet)
2 feny - v baby třídě
2 feny - ve třídě dorostu
17 fen - třída mladých
7 fen - v mezitřídě
9 fen - otevřená třída
9 fen - třída šampionů
1 fena - třída veteránů  (pí.Vaníčková se svou fenkou Puffie z Malebného povltaví)

Co ještě  k výstavě říci. Jinak haly a zázemí se nám velice líbilo. Svým způsobem jsme jej ani nevnímali, protože jsme byli soustředěni na  krásů pomeranianů, kteří pocházeli téměř všichni z těch nejproslulejších chovatelských stanic z USA, KANADY, Thajska, Dánska, Ruska. Z KANADY  přiletěla i VICE-PREZIDENTKA  Kanadského klubu pomeranianů paní Christine D. Heartz   s manželem. Manžel fotil a paní Chris si pečlivě zapisovala vítěze i ty, co se jí velice líbily. Právě většina  pomeranianů  z Thajska a  kde kryje  i pan Černohorský,  má v předcích právě pomeraniany z jejího chovu a její chov je skutečně  na vrcholu prošlechtěnosti a krásy pomeranianů! Tato chovatelka  udává směr v chovu pomeranianů, vytváří standard a nákresy k jednotlivým odstavcům standardu.
A teď již obrazová část. Omluvte nekvalitní fotky. Manžel si koupil profesionální fotoaparát a má ještě velké  rezervy.Ale snažil se a o tom to je.

Pro zvětšení klikněte na foto

Kluci jedou na Evropu Výstavní hala A, kruh č. 46

Třída mladých
p.Jacobsen  a pan Černohorský
Třída mladých  Třída mladých
 užší výběr psi
Třída mladých
 ti nejlepší psi
Pro zvětšení klikněte Pro zvětšení klikněte
CHICKY  vybojoval 3.místo - mezitřída
Pro zvětšení klikněte
Psi - třída šampionů
Prohlídka pomeraniana
pohlazení směrem k ouškům
(zkoušel pevnost ucha)
Prohlídka pomeraniana
prohlídka  skusu
Prohlídka pomeraniana
rukama jel po zádi ( zjišťoval nasazení ocasu)
a směrem dolu na nohy

Myslím, že jsme se Snoopíčkem  zapadli mezi ty nejkrásnější  z nejkrásnějšších a  dobře  reprezentovali České chovatele, za toto u nás "neprorazitelné" plemeno
Nejkrásnější 4 ze třídy šampionů Třída šampionů vlevo Starligh´s my Sweet Dream (Predo),
vpravo je Starlight´s Fun Time (Jackie)
Tak to je PREDO, co vyhrál
BOB v Budapešti  a možná i víc
Feny pomeranianů Feny pomeranianů Vice prezidentka kanadského Pomeranian clubu
Christiane D. Heartz

Krása, pro potěšení

Pro zvětšení kliknětePro zvětšení klikněte


Malí špicové, ve střihové úpravě a hlavně v typu přerostlého pomeraniana

Píšeme přerostlého pomeraniana, ale vlastně v zemi vývoje USA je pomeranian znám do výšky   28 cm (ale i do výšky středního špice) , takže, prostě jsou to pomeraniani, protože  jsou  odlišní.


Junior Handling  1.místo
  Goda Jurgulaite  a pomeranian
Best baby Best of Group 3. místo BIS