HANÁCKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ konanÁ dne 8.1.2012

Dne  8.ledna  jsme se zúčastnili první výstavy v novém roce 2012. Vystavovala jsem ve štěňatech náš  odchov  2011, 5.měsíční fenku  Zettu Pom Toy  (odchov) v barvě black and tan a  v dorostu oranžovou 8. měsíční  fenku Yarry Pom Toy JS (odchov). Zetta sice napoprvé chodila krásně, ale s ocasem na půl žerdi. Yarry se předvedla velice pěkně.
Byl to  opravdu nádherný pohled na třídu  štěňat, dorostu a na třídu mladých, kde se předvedli krásní jedinci pomeranianů. Bylo velmi těžké mezi nimi vybrat to nejlepší. Milá  paní rozhodčí,  Kristina Vaníčková,  se   ve výběru  těch  nejlepších zhostila velice  dobře.  Jinak  bych nevybrala ani já.
Obdivovala jsem vyrovnanost   v typu   a velice pěkně upravené  pomeraniany, fenu 
Chelsea Aramgad (odchov) a importovaného pejska  Unique Premiera  (Polsko) chovatelky a majitelky paní Dagmar Solovinské. Pejsek Unique  získal v 7. měsících  VN1  a  v  odpolení   soutěži  o nejlepší dorost  2.místo. Fenka Chelsea  získala  v 10.  měsících, CAJC, BOJ a v soutěži o nejlepšího mladého  psa či fenu  V. skupiny,1. místo. Opravdu vynikající úspěch. Přejeme  paní chovatelce, která bere chov naprosto vážně  a  zná  již  z  vlastní zkušenosti  úskalí a problémy v chovu  tohoto  krásného  plemene, do budoucna hodně chovatelských i výstavních úspěchů.  Má  opravdu dobře nakročeno.
Dále jsme obdivovali import  z Tchaj-wanu,  bílou  fenku  pomeraniana 
Quip of  Chiao Li Ya, majitelky Simony Andonary z Rakouska. Tato fenka  má překrásnou typickou hlavu pomeraniana  (teddy bear) a silnou, pevnou kostru. Přeji Ti Simy hodně  chovatelských úspěchů  a to nejen  s touto nádhernou fenkou. Máš na to.
Velice hezkou fenku pomeraniana  ve třídě dorostu má i pani Schmidtová. Je to fenka 
Krispie von Kukukshof  (NSR) s pevnou, silnou kostrou a velice hezkou hlavou.  Krásná  podívaná  byla i na jejího  psa  ve tř. vítězů,  Ch. Kanady a Česka, Henryho  By  The  Sea „Dolfika“ z CHS  Damascusroad (Kanada).
Byli  jsme  s  manželem  šťastní, že se v kruhu stále  více objevuje námi   chované a obdivované plemeno  p o m e r a n i a n, které  se i  přes své jisté   chovatelské  problémy, stává mezi zájemci  a obdivovateli známým pojmem. Stále větší množství lidí je  již   dovede nejenom pojmenovat,   ale i  rozpoznat od své  příbuzné variety,  německého  trpasličího špice.
Nic lepšího nás snad  nemůže  po všech úskalích a problémech,  kterými jsme za léta chovu  pomeraniana  prošli   „potkat“ ani potěšit.  Sice jsme o 20 let starší, ale stálo to za to.

Výstava byla poklidná  a povedla se. Bylo nám na ní velice hezky.
A nyní jen  v obraze :


První výstava mého odchovu  r. 2011, fenky Zetta Pom Toy 5.měs. a 8.měs.. fenky Yarry Pom Toy


Zetta Pom Toy 5 měs.  - tř. baby


Zettička má první prohlídku na stole


Na poprvé chodila Yarry Pom Toy krásně


Neuvěřitelně krásná bílá pomeranianka, importovaná z Thajvanu -  QUIP  of Chiao Li Ya


Vlevo Chelsea Aramgad, vpravo Unique Premiera - naprosto vyrovnaní v typu


Ch. Damascusroad Henry By The Sea - krásný pomeranian z Kanady


Závěrečky o nejl. dorost , vlevo krásná bílá fenka Quip of Chiao Li Ya a vpravo Unique Premiera


O Národního vítěze dne -
Henry tř. vítězů, André veterán, Chelsea Aramgad  tř. mladých a tř. otevřená  fena Liberty Luisa Royal Poms