volně přeloženo překladačem, bez oprav

http://damascusroad.ca/skin-coat-bathing
Následující informace sestavila Bev Carter z  kennelu Damascusroad - renomovaná chs z Kanady (bohužel, již neodchovává štěňata)

Věděli jste, že vaše kůže je největším orgánem ve vašem těle. . . a že je to také největší orgán v těle vašeho psa? Víte, samozřejmě, že můžete vylučovat tělesné tekutiny skrz kůži (pot, což mimochodem pomáhá zbavit tělo toxinů ... to je jeden z důvodů, proč jsou sauny tak skvělé a tak vysoce doporučené). Stejně důležité je pochopit, že vaše tělo vstřebává vše, co se na pokožku aplikuje, a to tím spíše, když se na kůži aplikuje teplá voda současně, protože teplá voda otevírá póry pokožky a tím způsobuje, že kůže / tělo více vnímavý k absorpci jakýchkoli škodlivých složek, které jsou aplikovány na kůži.

Většina produktů na pokožku, včetně šamponů a oplachů pro domácí zvířata, obsahuje jakýkoliv počet přísad, které jsou pro vašeho psa toxické a dokonce i rakovinné. A tyto toxické ingredience se dostanou do vašeho systému psů pokaždé, když je koupíte. Rozsah chemikálií a toxinů v těchto výrobcích může být poměrně velký. . . budete ohromeni. Některé z těch častějších jsou popsány níže v článku Aubrey Hamptonové od Aubrey Organics. Zjistěte, co pet šampon a opláchnout doporučujeme v dolní části této stránky.

Deset syntetických složek, které se mají vyhnout ( zdůraznění )
Aubrey Hampton (
http://www.organicanews.com/treat_10synth.html )
Pokud chcete přírodní produkty, musíte být ochotni je vyhledávat. Naučte se číst štítky a odmítněte uspokojit polopřírodní vlasy a péči o pleť. Níže jsem popsal a popsal můj "deset nejžádanějších" Nejvíce bych chtěl vidět štítky tzv. Přirozených vlasů a výrobků pro péči o pokožku.

1. Imidazolidinylmočovina a diazolidinylmočovina - Jedná se o nejčastěji používané konzervační látky po parabenu. Jsou dobře zavedeny jako primární příčina kontaktní dermatitidy (Americká akademie dermatologie). Dvě obchodní názvy těchto chemikálií jsou Germall II a Germall 115. Žádná z Germallových chemikálií nemá dobrý antifungální účinek a musí být kombinována s jinými konzervačními látkami. Germall 115 uvolňuje formaldehyd jen přes 10 °. Tyto chemikálie jsou toxické.

2. Metyl a propyl a butyl a ethyl paraben
- Používají se jako inhibitory mikrobiálního růstu a prodlužují trvanlivost přípravků. Široce používané, i když jsou známy jako toxické . Způsobily mnoho alergických reakcí a kožní vyrážky . Metylparaben kombinuje kyselinu benzoovou s methylovou skupinou chemických látek. Vysoce toxický .

3. Petrolatum
- Vidím to na obličejových výrobcích z času na čas, což je pro mě humorné, protože jsou obvykle propagovány jako ochrana rtů před spálením sluncem, prasknutím apod. Petrolatum je minerální olejová vazelína a minerální olej způsobuje spoustu problémů při použití na fotosenzitivitu pokožky (tj. Podporuje poškození sluncem) a má tendenci zasahovat do vlastního přírodního zvlhčujícího mechanismu těla, což vede k suché kůži a klepání. Budete prodáváni výrobek, který vytváří velmi podmínky, které tvrdí, že zmírní. Výrobci používají petrolatum, protože jsou neuvěřitelně levné.

4. Propylenglykol - V ideálním případě jde o rostlinný glycerin smíšený s obilným alkoholem, které jsou přírodní. Obvykle se jedná o syntetickou petrochemickou směs používanou jako zvlhčovadlo. Je známo, že způsobuje alergické a toxické reakce .

5. PVP / VA kopolymer - chemikálie odvozená z ropy používané ve sprejkách, vlnách a jiných kosmetických přípravcích. To může být považováno za toxické , protože částice mohou přispívat k cizím tělům v plicích citlivých osob.

6. Laurylsulfát sodný - Tato syntetická látka se používá v šamponech pro své čisticí a pěnivostní schopnosti. Způsobuje podráždění očí, kožní vyrážky, vypadávání vlasů , šupinovitost pokožky hlavy podobná lupům a alergické reakce . Často se skrývá v pseudo-přírodní kosmetice s výmluvným vysvětlením " pochází z kokosu ".

7. Stearalkonium Chloride - chemikálie používané ve vlasových kondicionérách a krémách. Způsobuje alergické reakce . Stearalkonium chlorid byl vyvinut textilním průmyslem jako změkčovadlo tkanin a je mnohem levnější a snadněji se používá v přípravcích na úpravu vlasů než bílkoviny nebo byliny, které pomáhají zdravému vlasům. Toxické .

8. Syntetické barvy - Syntetické barvy, které se údajně vyrábějí jako "hezké" kosmetické přípravky, by měly být vyloučeny za každou cenu spolu s barvivy na vlasy. Budou označeny jako FD & C nebo D & C, následované barvou a číslem. Příklad: FD & C Červená č. 6 / D & C Zelená č. 6. Syntetické barvy se považují za činitele způsobující rakovinu . Pokud je kosmetika obsahuje, nepoužívejte ji.

9. Syntetické vůně - Syntetické vonné látky používané v kosmetice mohou obsahovat až 200 složek. Neexistuje žádný způsob, jak vědět, jaké jsou chemikálie, protože na štítku to prostě řekne "Vůně". Některé z problémů způsobených těmito chemickými látkami jsou bolest hlavy, závratě, vyrážka , hyperpigmentace , násilný kašel, zvracení a  podráždění pokožky. Měli byste se vyvarovat nákupu kosmetiky, která má na štítku přísady slovo "Fragrance".

10. Triethanolamin - Často se používá v kosmetice k úpravě pH a používá se s mnoha mastnými kyselinami pro převedení kyseliny na sůl (stearát), který se pak stává základem pro čistící prostředek. TEA způsobuje alergické reakce včetně očních problémů, suchost vlasů a pokožky a může být toxická, pokud se vstřebává do těla po dlouhou dobu.

Shrnutí: Podívejte se na přírodní ingredience produktů, které kupujete. Nepoužívejte kosmetické přípravky, které jsou uměle zabarveny. Je šampon jasně zelený nebo modrý? Velmi pravděpodobně obsahuje barvu uhelného dehtu. Obsahuje produkt syntetické vůně? Nekupujte to. Možná zjistíte, že některé vaše problémy s alergií náhle zmizí, když už nepoužíváte kosmetiku formulovanou s petrochemickými a jinými syntetiky.

Jediné domácí šampony a oplachy, které doporučujeme, jsou ty, které používáme u našich psů:
Aubrey Organics

 Jakmile se dostanete na tuto stránku, klikněte na "Naše produkty" a pak na "Péče o domácí mazlíčky"

Ideální šampon by všechny přírodní, pouze za použití organické látky, které jsou bez pesticidů a umělých hnojiv / růstové hormony. Nenechte se zmást štítky, které uvádějí, že produkt je přirozený. Přečtěte si seznam složek, a pokud některá ze složek uvedených výše jsou v produktu, pak to není všechno přirozené bez ohledu na to, co na štítku říká. Termín "všechny přirozené"jelikož je aplikován na šampony a mýdla (nebo většina výrobků), definuje výrobce výrobku v neregulovaném prostředí. "Všechno přirozené" je v mysli výrobce! Je samozřejmé, že šampon by měl být přirozeně zachován. Budete ohromeni u odpadků, které obsahují mnoho šamponů domácího mazlíčka, takže si prosím pečlivě a moudře vybírejte.

Používáte-li kvalitní šampon, jako je ten, který doporučujeme, pak doporučujeme také koupat váš pomeranian alespoň jednou za dva týdny. . . a dokonce jednou týdně, pokud se vám líbí. Na rozdíl od obyčejného názoru je časté koupání dobré pro váš Pomeranianův kůži a srst za předpokladu, že nepoužíváte šampon naložený s toxickými chemikáliemi. Toto, v kombinaci s dobrým jídlem (viz stránka Pet Food na našich webových stránkách), bude prakticky zaručit dlouhou životnost vašeho Pomeraniana, a to bez problémů pokožky a srsti. . . stejně jako naši pomeranci jsou od té doby, co jsme začali používat tyto produkty před několika lety.

Pokud zobrazujete svůj pomeranský, může být nutné použít jiné produkty na víkendech. To je v pořádku, prostě ujistěte se, že je umyjete všechno s Aubrey Organics Pet Shampoo (Organismy) , jakmile jsou koncerty u konce.

Také si myslím, že jídlo a očkování hrají důležitou roli ve zdravotních a kožních problémech, s nimiž se někdy setkáváme v Pomorancích. Klikněte zde pro více informací o potravinách a klikněte zde pro více informací o očkování.

Milujte svého pomeraniana natolik, že používáte jen ty nejlepší produkty pro péči o pokožku a srst.

Nezapomeňte, že pleť vašeho psa je největším orgánem v jeho těle, takže buďte opatrní, co jste na ni položil.